Warning: array_key_exists(): The first argument should be either a string or an integer in D:\Inetpub\webs\924517_web\www\lang_set.inc.php on line 7 Prof. MUDr. Cyril Höschl DrSc. FRCPsych.

Höschl C. Evropa má poslední vteřinu k sebeobraně. Reflex 37/2015, str. 68.

10. 9. 2015


Evropa má poslední vteřinu k sebeobraně

Dobrý den,
před časem jste napsal na nějakém serveru, že Evropa má poslední vteřinu k sebeobraně a v tom duchu se nesou i rozhovory s Vámi, které jsem nedávno četla. Co si mám pod tím představit? Myslíte si, že je nějaký důvod se obávat, že pár tisíc přistěhovalců může mnohasetmilionovou Evropu ohrozit jinak než nepatrnou ekonomickou zátěží? Kde to berete?
Jana B., Pardubice

V současných rozpravách se často argumentuje tím, že nebezpečí islámu se přeceňuje, protože mlčící většina, co se nefilmuje při podřezávání hlav jinověrcům, je mírumilovná. To je argument, který ve světle historické zkušenosti se střety kultur a ideologií bledne. Mlčící většina Němců jistě nechtěla posílat masově do plynu nevinné, mírumilovné a pracovité rodiny i s dětmi, ale ukázalo se, že ta většina byla irelevantní. Mlčící většina velkého ruského národa jistě nechtěla vědomě posílat na Sibiř do lágrů své nejlepší lidi a vyhubit desítky milionů lidí v Gulagu, ale ta většina byla irelevantní. Zrovna tak mlčící většina islámistů jistě nechce vraždit, vyhazovat do povětří vlaky, letadla a kulturní dědictví, ale ta většina je irelevantní, protože tomu zlu z vlastních řad nedokáže zabránit (cit. Brigitte Gabriel). Omlouvat vraha tím, že má slušnou sestru, která nikomu neublížila, je irelevantní. A teď k Vaší otázce: člověk je jedním ze živočišných druhů, i když někteří příslušníci lidského rodu si to neradi připouštějí a cítí se být něčím víc, něčím jako „pány tvorstva“, polobohy obdařenými „humanismem“. Nicméně i oni mohou těžko popřít fakt, že lidstvo vraždí, souloží a cpe se stejně jako kterýkoli jiný živočišný druh. A ten Kantův „mravní zákon ve mně“ mají kdejaké opice, neboť i ony mají zábrany vyvraždit se do mrtě. A pokud kradou a podvádějí, jenom nám připomínají některé naše méně upejpavé spoluobčany. Živá příroda, zejména fauna, funguje na několika principech. Je to pud sebezáchovy, pud obživný, pud teritoriální a pud reprodukční. Tyto pudy zajišťují přežití a v soutěži s konkurencí i pravděpodobnost, s jakou se ti kteří jedinci prosadí do dalších generací. Z tohoto hlediska je Evropa nyní viditelně zdegenerovaná: ztratila pud sebezáchovy (už žádné zastavení machometánů v bitvě u Vídně, žádná evropská armáda, své náboženství vzdává bez boje, místo toho staví mešity), pud obživný (místo péče o půdu a zemědělství staví na polích skladiště a doma má pracky na klávesnicích), teritoriální (ani pořádně neví, kde má hranice a jak je chránit, cizáci se přes ně valí za lepším) i reprodukční (má sotva 1,6 dítěte na rodinu a místo toho zakládá registrovaná partnerství a homosexuální rodičovství). A k tomu si přidejme změkčilost, nesnášenlivost bolesti a politickou korektnost, která znemožňuje nazývat věci pravými jmény. A teď si vezměte islámskou kulturu: má víru, pud sebezáchovy (ten ji momentálně žene do Německa), je teritoriální (zkuste překročit ilegálně hranice do Saudské Arábie nebo do Iránu!) a má silný reprodukční pud (3.1 dítěte na jednu ženu; homosexualita je většinou krutě trestná). Pozor – záměrně ničemu z toho, co tu uvádím, nedávám hodnotící znaménka. Nechme stranou, co je pro koho špatně a co je dobře: když si prostě v jakémkoli modelu postavíte tyto skutečnosti proti sobě, tak už nyní víte jasně, jak to celé s Evropou za pár let dopadne, jestliže se nestane něco nečekaného.