Warning: array_key_exists(): The first argument should be either a string or an integer in D:\Inetpub\webs\924517_web\www\lang_set.inc.php on line 7 Prof. MUDr. Cyril Höschl DrSc. FRCPsych.

Porota. Anketa, Pátek LN 25.7.2014 (Otázka: Česko je poslední zemí v EU, která zcela toleruje kouření v restauracích. Vadí Vám to?)

25. 7. 2014


Jako strávník s dobrým čichem jsem jednoznačně pro zákaz kouření v restauracích a už jsem to několikrát veřejně řekl. Zároveň s tím mám problém, protože se těžko smiřuji s politickým omezováním všeho možného, jež zužuje prostor pro svobodné rozhodování. Když zakážeme v restauracích kouřit, měli bychom zakázat i alkohol (je rovněž nebezpečný i pro okolí, neboť zvyšuje agresivitu), sladkosti, knedlíky, salámy, paštiky, prorostlé maso (škodí to zdraví), vysedávání u počítače a v kině (obezita je rizikovým faktorem), ježdění autem (po sebevražednosti největší zabiják) a někteří jedinci by se vzhledem k povahovým vlastnostem měli dát pro jistotu vykastrovat. Domýšlí někdo v evropské sociálně-inženýrské kuchyni tato nebezpečí?