Warning: array_key_exists(): The first argument should be either a string or an integer in D:\Inetpub\webs\924517_web\www\lang_set.inc.php on line 7 Prof. MUDr. Cyril Höschl DrSc. FRCPsych.

Mistrovský minerální roztok. Listy Cyrila Höschla, Reflex 9/2014, str.76.

27. 2. 2014


Mistrovský minerální roztok

Dobrý den pane doktore,
slýchám a čtu o zázračné účinnosti a dosud nevídaných výsledcích MMS. Tedy Mistrovský minerální roztok pro 21. století Jima Humbla! Jaký je Váš názor na tuto léčbu, na to, z čeho vychází (paraziti) a na cestu za uzdravením (jejich chemická likvidace).
Děkuji za případnou odpověď
K. M.
Mistrovský minerální roztok (podle některých též zázračný - Miracle Mineral Solution) není nic jiného než stará známá desinfekce, sodná sůl kyseliny chlorité (NaClO2). Jim Humble, zlatokop, geolog, propagátor MMS a autor úspěšné knihy o MMS, uvádí, že v pevném stavu obsahuje 80% chloritanu sodného, 19% chloridu sodného, tedy kuchyňské soli, a 1% jsou různé minerály a nečistoty. K užívání nabízí 24% roztok. Chloritan sodný je zásaditý a musí se před použitím neutralizovat, v tomto případě kyselinou citrónovou. Propagátoři hlásají, že požitá směs už neobsahuje chlór, jiní nadšenci naopak upozorňují, jak je chlór ze směsi hezky cítit. Jim Humble propaguje uplatnění MMS zejména k léčbě nejhorších metel lidstva, malárie a AIDS, ale zázračný roztok zahubí všechno, i parazity. Není se co divit - chloritan sodný se vždy uplatňoval jako složka všelijakých léčebných lázní, ústních vod, past a gelů na zuby, ústních sprejů, žvýkaček a zdravotních bonbonů, a také v roztocích k čištění kontaktních čoček. Také se používá k dezinfekci vzduchových potrubí, topných a klimatizačních zařízení a kotců pro zvířata. Až potud si nezadá s jinými dezinfekčními a baktericidními prostředky, jako byl například kdys na vojně známý Pantocid (kyselina p-[N, N-dichlorosulfamyl]benzoová), kterým se desinfikovaly studny a zdroje pitné vody. Pokud jde o parazity, účinek MMS může být velmi problematický v době, kdy se začíná zjišťovat, že člověk ke svému zdravému životu mnoho parazitů (i mikrobů) potřebuje a bez nich by byl vůči mnoha chorobám zranitelný. Další zázračné účinky MMS jsou již důsledkem úžasné, až náboženské, propagandy a vůči ní bezbranné lidské sugestibility, asi jako zázračné účinky křesťanské vědy Mary Eddyové-Bakerové. Na jedné straně je MMS v mnoha zemích k léčení zakázán, na druhé straně jeho propagátoři možná právě proto založili církev Genesis II, jejímž arcibiskupem (!) nebyl jmenován nikdo jiný, než sám Jim V. Humble, jenž má, podobně jako měla Bakerová, své zaškolené následovníky - doktory (!) MMS. Podobných „zázraků“ jsme zažili už mnoho a další jistě přijdou, neboť lidská touha po zázračném uzdravení je věčná a je pochopitelná. Bohužel, dokud nebude nabíledni přehršle správně provedených důkazů o účinnosti a neškodnosti roztoku, půjde jen o naději, jež umírá poslední.