Warning: array_key_exists(): The first argument should be either a string or an integer in D:\Inetpub\webs\924517_web\www\lang_set.inc.php on line 7 Prof. MUDr. Cyril Höschl DrSc. FRCPsych.

Rád bych se mýlil, ale... Listy Cyrila Höschla, Reflex 33/2010, str. 46-47.

19. 8. 2010


Vidím ve zprávách, že ve Švýcarsku dopadli u nás odsouzeného Tomáše Pitra, který se vyhýbá nástupu trestu. Lze z psychologického hlediska předvídat, zda bude vydán do ČR?
F.B.

Intuice je to jediné, co neinformovaného člověka vede k určité predikci, již si pro sebe v takové věci udělá, asi jako by se vsadil sám se sebou. Ta intuice mi říká, že vydán nebude, protože k tomu není dostatečná vůle, asi jako není vůle dostat Krejčíře zpět do republiky, Koženého za mříže, katarského prince do tepláků a šejdíře z plzeňských práv ze školy. Je to určitý výsměch občanům, na které se valí exekuce za jednu nezaplacenou složenku a hněv státní moci za špatné parkování. Policisté v případě Pitra odvedli dobrou práci, ale všelijací právničtí kejklíři, všemi mastmi mazaní, z nich nakonec udělají šašky. Co kdyby se pan Pitr nedejbože rozpovídal? Kdo všechno by v tom mohl lítat? Proč musel zemřít Mrázek? Proč se nesmí vyšetřit, kdo ho z dálky přesně trefil, ač takových borců u nás moc není? Proč se zastavilo šetření ohledně švýcarského konta pana Janouška? Vsaďte se, že ani ta nejakčnější akce nejčistších čistých rukou ze všech véček nejvéčkovatějších se do toho nepustí. Naopak, ticho jak s teplou buchtou. Tolik tedy intuice nezasvěceného pozorovatele. Mohu se samozřejmě mýlit jako každá kartářka. Na rozdíl od ní bych se však mýlil moc rád. Honem bych si opravil názor.