Warning: array_key_exists(): The first argument should be either a string or an integer in D:\Inetpub\webs\924517_web\www\lang_set.inc.php on line 7 Prof. MUDr. Cyril Höschl DrSc. FRCPsych.

Listy Cyrila Höschla, Reflex 27/2010, str. 48-49.

8. 7. 2010


Vážený pane,
děkuji Vám za odpověď v Reflexu na téma agresivita policie. Když žiju poctivě je málo pravděpodobné, že se s ní setkám. V opačném případě je jenom dobře když by policie přitvrdila. Zajímal by mě Váš názor na islamizaci Evropy. Není mě jedno v jakém světě budou žít moje děti a vnoučata. Obávám se, že pro politiky jsou důležitější vlastní postavení a kariéra než řešit něco tak nepopulárního.
Dokonce i pan kardinál Vlk vyjádřil svůj názor až teď, kdy je na odchodu.
Přeji Vám pěkný den. R. Pitra

V otázce islamizace Evropy jsme všichni víceméně laiky a vlastně „začátečníky“, kterým se teprve nyní vinou jednotlivých kasuistik pomalu otevírají oči. Nejsou lepší a horší rasy, národy či náboženství. Nacházejí se však v různých vývojových stádiích, často s rozdílem až několika set let. Jejich styčné regiony jsou křesadly krvavých konfliktů: Balkán, Střední Východ, Kašmír, Východní Timor, Severní Afrika, Indonézie, Indie. V Evropě tuto styčnou plochu kromě Balkánu představuje rostoucí „vnitřní“ muslimská populace, střídající pomalu vymírající původní populaci evropskou. Evropský sociální stát se svou generozitou k přistěhovalcům, hmotnou štědrostí, politickou korektností a zároveň určitou zbabělostí a neochotou vidět problémy se nyní dostal do situace, kdy si o existenciálních problémech křesťansko-židovské evropské civilizace štěbetají vrabci, zatímco na horní palubě se stále tančí. Chování médií (u nás třeba účast reportérů ČT na lodích propalestinských aktivistů) a většiny evropských politiků připomíná v lepším případě politiku appeasementu z doby studené války, v horším případě začátek třicátých let v Evropě. Vždy šlo sice o něco zcela jiného, avšak se společným jmenovatelem absolutního selhání elit, obzvláště intelektuálů. Máte-li o osud Evropy a Vašich vnoučat vskutku péči, doporučuji Vaší pozornosti přednášku Jaroslava Pánka "Mezi minulostí a budoucností našeho domova: Malá úvaha nad Evropou", již proslovil dne 10.5.2010 na XVI. valném shromáždění Učené společnosti České republiky. (Je vystavena na internetové adrese www.hoschl.cz , do vyhledávacího okénka zadejte Pánek a nalezený odkaz odklikněte). Žádné noviny u nás ji dosud nedokázaly širší veřejnosti zpřístupnit.